Cześć, nazywam się Dorotka Nowak. Choruję na rozszczep kręgosłupa, co wiąże się z tym, że moje nóżki są porażone i wiotkie, mam skolioze, przodopochylenie miednicy, stopy końsko-szpotawe, zwichnięte jedno biodro, pęcherz i zwieracze neurogenne ( wymagam cewnikowania). Do tej pory przeszłam jedną operację plastyki przepukliny oponowo-rdzeniowej, a czeka mnie druga - odkotwiczenie rdzenia kręgowego. Codziennie muszę być rehabilitowana i pionizowana po kilka razy dziennie. Cały sprzęt na chwilę obecną wypożyczamy ale niedługo będę potrzebowała nowy,  na który właśnie przeznaczymy zebrane pieniążki oraz na pokrycie kosztów rehabilitacji, wyjazdy do specjalistów, na turnusy, bez których ciężko byłoby mi funkcjonować. Za każdą okazaną pomoc bardzo dziękuję!

Wszelkie darowizny prosimy wpłacać na konto Fundacji

  18 1090 2271 0000 0001 1920 5679

z dopiskiem "dla Doroty Nowak".

Za okazaną pomoc z całego serca dziękujemy!

 

Martyna Parys urodzona w 2011 roku z Zespołem Downa i dysgenezją gonad. W styczniu 2013 roku zachorowała na ostrą białaczkę szpikową i była leczona we Wrocławiu chemioterapią wlewową do czerwca 2013. Potem na chemii podtrzymującej do października 2014. W chwili obecnej utrzymuje się remisja choroby nowotworowej  ( remisem nie jest równa z wyzdrowieniem) . Martyna nadal jest pod regularna kontrolą kliniki hematologii i onkologii we Wrocławiu Przylądek Nadziei.
W 2015 roku przeszła zabieg usunięcia gonad w CZD w Warszawie i jest pod stałą opieką endokrynologa, urologa z CZD.
Martynka ma 6 lat i jeszcze nie mówi, chociaż jest pod opieką wielospecjalistyczną to nadal najprawdopodobniej ma blokadę po ciężkim leczeniu onkologicznym. 
Jest wesołą dziewczynką, która wszystko rozumie i chce się uczyć nowych rzeczy, ale wymaga specjalistycznej opieki i rehabilitacji.
 
 
 
Wszelkie darowizny prosimy wpłacać na konto Fundacji  :
  18 1090 2271 0000 0001 1920 5679
z dopiskiem "dla Martyny Parys".

Za okazaną pomoc z całego serca dziękujemy!