Placówka opiekuńczo – wychowawczą „Dom dla Dzieci nr 1” ul.Wesoła 9 w Wałbrzychu kieruje Dyrektor mgr Rafał Glapiński przy pomocy koordynatora pani Roksana Pluszczyk wraz z wykształconą kadrą.

Dom jest placówką opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjno – interwencyjnego przeznaczoną dla nie więcej niż 14 wychowanków. Dom zapewnia całodobową opiekę oraz wychowanie dzieciom zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Dom dla Dzieci nr 1 jest jednym z dwóch domów prowadzonych przez Fundacje Pomocy Dzieciom i Młodzieży Salvator w Wałbrzychu. W domu obecnie mieszka czternaście dzieci w wieku od 4 do 16 lat. Na terenie posesji usytuowany jest dwukondygnacyjny budynek z ogrodem i placem zabaw. Na parterze znajduje się kuchnia, łazienka, salon w którym wszyscy razem spędzamy wolny czas bawimy się i uczymy. Na pierwszym i drugim piętrze znajdują się pokoje dziecięce, łazienka i Gabinet Terapeutyczny prowadzony przez certyfikowanego psychoterapautę Panią Izabelę Rakoczy.

Dom jest urządzony w taki sposób aby dawał dzieciom poczucie bezpieczeństwa, ciepła i miłości. Wychowankowie naszej Fundacji mają możliwość rozwijania swoich pasji. Uczęszczają na zajęcia sportowe, taneczne, basen. Uczą się gotować i piec ciasta wspólnie z wychowawcami.