Z liści kolce, z liści ryjek - liściasty aż po szyję.

Sympatyczny jeżyk taki,

kto go stworzył - przedszkolaki !

Tak witają Polską Jesień gdy kolorowe liście w parku i lesie !

 

View the embedded image gallery online at:
http://salvator.com.pl/8-newsy#sigFreeIdc2d65f70c6

Korzystając ze słonecznej jesiennej aury w dniu 30 września nasi wychowankowie z Domów dla Dzieci uczestniczyli w imprezie Święto Pyry w Wałbrzychu. Było dużo dobrej zabawy, warsztaty i konkursy. Zapraszamy do fotorelacji.

W dniu 24.09 dzieci z naszych Domów Dziecka 3 i 4 oraz ze świetlicy i przedszkola brały czynny udział w VII Pikniku Wałbrzyskich Organizacji Pozarządowych w Zespole Szkół Społecznych. Było dużo dobrej zabawy, warsztaty tańca romskiego, warsztaty modelarskie, malowanie ceramiki i wiele innych atrakcji:-) Zapraszamy do fotorelacji

W dniach 22 - 31.08 wychowankowie naszych Domów dla Dzieci byli uczestnikami kolonii w ośrodku turystycznym Archimedes-Tourist położonym w  pięknym sosnowym lesie w malowniczej okolicy jeziora Głębokiego jednego z najczystszych akwenów na Pojezierzu Lubuskim. Specyficzny mikroklimat, czyste powietrze, miła i fachowa obsługa, dobra zabawa i urozmaicone wyżywienie - to wszystko pozwoliło zapomnieć o zgiełku dnia codziennego i zbliżającym się powrocie do szkoły. Oprócz wielu atrakcji jak np. wycieczka do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień jedną z największych była możliwość zrobienia młodzieżowego patentu nurkowego. Uczestnicy zajęć schodzili nawet do 10 metrów pod wodę !

Zapraszamy do fotorelacji.

W ramach wakacyjnego wypoczynku dzieci ze świetlicy w Wałbrzychu uczestniczyły w wyjeździe na basen do Świebodzic.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji !

Nasze dzieci ze świetlicy oraz przedszkola w Wałbrzychu uczestniczyły we wspólnym wyjeździe nad Jezioro Lubachowskie mieszczące się w Zagórzu Śląskim -  malowniczo położonej wsi w dolinie Bystrzycy, pomiędzy Górami Sowimi i Górami Czarnymi. Początkiem wielkiej przygody było przejście mostem linowym przez wielką wodę, choć nogi uginały się ze strachu to nikomu - nawet najmłodszym - nie zabrakło odwagi. Rejs statkiem, piaszczysta plaża, dużo słońca doskonale wpasował się w klimat wakacyjnego wypoczynku. Przygodę zakończyliśmy swobodną zabawą w "małpim gaju".

Zapraszamy do fotorelacji!

W dniu 24 czerwca na zaproszenie Dolnośląskiego Towarzystwa Historycznego dzieci z naszych Domów uczestniczyły w wydarzeniu poświęconemu tajemnicom naszego miasta Wałbrzycha.

Zaproszona grupa rozpoczęła spacer Al. Wyzwolenia poznając ukryte wejścia do podziemi, następnie zwiedzała schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej "Capitol" znajdujący się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. Dzieci wraz z wychowawcami mogły przejechać wozami terenowymi do Hotelu Maria, gdzie odbyła się dalsza część imprezy. Chętni brali udział w zawodach poszukiwaczy skarbów z użyciem wykrywaczy metali na specjalnie przygotowanym polu z ukrytymi przedmiotami.
Całość została dopełniona wspólnym pieczeniem kiełbasek oraz rozmowami o historycznej przeszłości Wałbrzycha.

Zapraszamy do fotorelacji!